swMenuFree

Резултати од државен натпревар 2009

ПрезимеИмеУчилиштеГрадГодинаГрупа%Освоени поениОсвоено
Крајевски Јован ОУ "Григор Прличев" Скопје VIII одд. почетничка 100,0 400 диплома прво место
Божиновски Стевица ПСУ "Јахја Кемал" Скопје II почетничка 64,0 256 диплома второ место
Спировски Кристијан СОУ Гимназија "Мирче Ацев" Прилеп III почетничка 49,5 198 диплома трето место
Балабурски Петар ПСУ "Јахја Кемал" Скопје II почетничка 37,0 148 пофалба успешно учество
Колев Томислав СОУ "Славчо Стојменски" Штип I почетничка 21,0 84 пофалба учество
Фејзулаху Флорент ПСУ "Јахја Кемал" Скопје I почетничка 19,0 76 пофалба учество
Индов Теодор ПСУ "Јахја Кемал" Скопје I почетничка 14,5 58 пофалба учество
Манолев Божин СОУ "Гоце Делчев" Валандово III почетничка 12,0 48 пофалба учество
Џамбазовска Сандра СОУ "Славчо Стојменски" Штип I почетничка 0 пофалба учество
Гешоски Игор СОУ Гимназија "Мирче Ацев" Прилеп IV основна 71,3 428 диплома прва награда
Ќетковиќ Игор ПСУ "Јахја Кемал" Скопје III основна 66,7 400 диплома прва награда
Богоевски Христијан ПСУ "Јахја Кемал" Скопје I основна 62,8 377 диплома втора награда
Бојчевски Александар СОУГ "Кирил Пејчиновиќ" Тетово IV основна 57,7 346 диплома втора награда
Андонов Јован СУГС "Раде Јовчевски Корчагин" Скопје II основна 49,7 298 диплома трета награда
Божиновски Дејан СУГС "Раде Јовчевски Корчагин" Скопје II основна 46,2 277 диплома трета награда
Трајковски Кристијан СУГС "Раде Јовчевски Корчагин" Скопје II основна 43,3 260 диплома трета награда
Мазникар Денис ОУ "Тошо Арсов" Штип VII одд. основна 36,7 220 пофалба успешно учество
Тренчев Гоце СОУ "Коста Сусинов" Радовиш III основна 35,8 215 пофалба успешно учество
Димитровски Стојан СУГС "Раде Јовчевски Корчагин" Скопје II основна 32,8 197 пофалба успешно учество
Мицев Кирил СОУ "Славчо Стојменски" Штип II основна 30,0 180 пофалба успешно учество
Станојевиќ Слободан СОУГ "Кирил Пејчиновиќ" Тетово IV основна 29,7 178 пофалба успешно учество
Чучурски Виктор СОТУ "Ѓорѓи Наумов" Битола III основна 23,3 140 пофалба учество
Мазникар Мирза СОУ "Славчо Стојменски" Штип IV основна 23,0 138 пофалба учество
Теов Бојан СОУ "Гимназија Кочо Рацин" Велес III основна 20,8 125 пофалба учество
Цветков Кирил СОУ "Митко Пенџуклиски" Кратово III основна 16,7 100 пофалба учество
Тодоровски Христијан СУГС Гимназија "Орце Николов" Скопје II основна 14,5 87 пофалба учество
Цветков Горан УСО "Никола Карев" Струмица III основна 9,3 56 пофалба учество
Дрангова Бојана СОУ "Коле Нехтенин" Штип II основна 2,3 14 пофалба учество
Ѓоргиев Ѓорги УСО "Никола Карев" Струмица III основна 0,0 0 пофалба учество
Атанасовски Благој СОУ "Славчо Стојменски" Штип IV напредна 90,9 818 диплома прва награда
Анчев Ненад СОУ "Славчо Стојменски" Штип IV напредна 86,3 777 диплома прва награда
Џумкар Дениз ПСУ "Јахја Кемал" Скопје III напредна 86,3 777 диплома прва награда
Талимџиоски Филип СОУ Гимназија "Мирче Ацев" Прилеп III напредна 79,9 719 диплома втора награда
Јанчески Ѓорѓи СУГС "Раде Јовчевски Корчагин" Скопје II напредна 63,6 572 диплома трета награда
Димовски Младен СУГС "Раде Јовчевски Корчагин" Скопје III напредна 61,1 550 диплома трета награда
Мартиновски Стефан СОУ "Гимназија Кочо Рацин" Велес IV напредна 50,7 456 диплома трета награда
Спасовски Даниел СОУ "Славчо Стојменски" Штип IV напредна 48,8 439 диплома трета награда
Ампов Марио СУГС "Георги Димитров" Скопје II напредна 41,6 374 пофалба успешно учество
Карас Нино СУГС Гимназија "Никола Карев" Скопје IV напредна 38,3 345 пофалба успешно учество
Доцевски Марко СОУ Гимназија "Гоце Делчев" Куманово IV напредна 35,1 316 пофалба успешно учество
Попов Аргир СОУ "Јосиф Јосифовски" Гевгелија IV напредна 31,9 287 пофалба успешно учество
Лазаров Александар СОУ "Коле Нехтенин" Штип III напредна 23,2 209 пофалба учество
Наумчески Небојша О.С.Т.У. „Гостивар“ Гостивар III напредна 22,2 200 пофалба учество
Бојковски Александар СОУ Гимназија "Гоце Делчев" Куманово IV напредна 19,7 177 пофалба учество
© 2009-2020 Здружение на информатичарите на Македонија. Сите права се задржани.