swMenuFree

Резултати од државен натпревар 2011 - основна и напредна група

Конечни резултати од државниот натпревар:

Име и презимеУчилиштеКласВкупно поениГрупаНивоОсвоено
Васил Кузевски ПСУ "Американска Гимназија Нова" - Скопје I 400 основна освоена прва награда ДИПЛОМА
Костадин Хаџибанов СУГС "Раде Јовчевски - Корчагин" - Скопје IV 395 основна освоена прва награда ДИПЛОМА
Томе Стојковски ОСТУ "Гостивар" - Гостивар II 340 основна освоена втора награда ДИПЛОМА
Росица Дејановска ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје II 340 основна освоена втора награда ДИПЛОМА
Максим Трифуновски ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје II 310 основна освоена втора награда ДИПЛОМА
Дамјан Ангеловски СУГС "Раде Јовчевски - Корчагин" - Скопје II 310 основна освоена втора награда ДИПЛОМА
Виктор Јаневски ПСУ "Интернационално средно училиште" - Скопје III 300 основна освоена втора награда ДИПЛОМА
Стефан Пројчев СУГС Гимназија "Орце Николов" - Скопје IV 220 основна освоена трета награда ДИПЛОМА
Александар Станковски СУГС "Раде Јовчевски - Корчагин" - Скопје II 200 основна освоена трета награда ДИПЛОМА
Петар Тонковиќ СУГС "Раде Јовчевски - Корчагин" - Скопје II 200 основна освоена трета награда ДИПЛОМА
Јован Бидиков СУГС "Раде Јовчевски - Корчагин" - Скопје II 190 основна освоена трета награда ДИПЛОМА
Александар Андевски ОСТУ "Наце Буѓони" - Куманово I 185 основна освоена трета награда ДИПЛОМА
Ангела Јосифовска ПСУ "Интернационално средно училиште" - Скопје III 160 основна успешно учество ПОФАЛБА
Марија Стојчевска СУГС Гимназија "Орце Николов" - Скопје IV 160 основна успешно учество ПОФАЛБА
Владо Величковски СУГС "Раде Јовчевски - Корчагин" - Скопје IV 155 основна успешно учество ПОФАЛБА
Вики Пеева ПСУ "Прва Приватна Гимназија" - Битола III 155 основна успешно учество ПОФАЛБА
Стефан Станоески СУГС "Раде Јовчевски - Корчагин" - Скопје III 150 основна успешно учество ПОФАЛБА
Дарко Стојковски ОСТУ "Наце Буѓони" - Куманово II 125 основна успешно учество ПОФАЛБА
Бојан Трајковски СОУ Гимназија "Гоце Делчев" - Куманово III 125 основна успешно учество ПОФАЛБА
Весна Бачева СОУ "Јане Сандански" - Струмица III 115 основна успешно учество ПОФАЛБА
Мартин Хорват ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје I 110 основна успешно учество ПОФАЛБА
Стојанче Милошев ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје I 80 основна успешно учество ПОФАЛБА
Перо Сечков СУГС Гимназија "Орце Николов" - Скопје IV 60 основна учество ПОФАЛБА
Марио Бошковски СУГС "Раде Јовчевски - Корчагин" - Скопје II 50 основна учество ПОФАЛБА
Дончо Миладинов ПСУ "Интернационално средно училиште" - Скопје IV 45 основна учество ПОФАЛБА
Моника Марковска СУГС Гимназија "Орце Николов" - Скопје IV 35 основна учество ПОФАЛБА
Филип Бујароски ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје I 25 основна учество ПОФАЛБА
Ана Атанасова СОУ "Јане Сандански" - Струмица IV 15 основна учество ПОФАЛБА
Наташа Лазарова СОУ "Јане Сандански" - Струмица IV 10 основна учество ПОФАЛБА
Ирена Љубиќ СУГС Гимназија "Орце Николов" - Скопје IV 0 основна учество ПОФАЛБА
Дејан Стаменов СОУ Гимназија "Мирче Ацев" - Прилеп III 0 основна учество ПОФАЛБА
Наталија Гуцевска СОУ "Јане Сандански" - Струмица III 0 основна учество ПОФАЛБА
Предраг Груевски ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје IV 375 напредна освоена прва награда ДИПЛОМА
Христијан Богоевски ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје III 310 напредна освоена втора награда ДИПЛОМА
Бојан Серафимов ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје I 300 напредна освоена втора награда ДИПЛОМА
Дејан Божиновски СУГС "Раде Јовчевски - Корчагин" - Скопје IV 265 напредна освоена втора награда ДИПЛОМА
Јован Крајевски СУГС "Раде Јовчевски - Корчагин" - Скопје II 250 напредна освоена втора награда ДИПЛОМА
Ѓорѓи Јанчески СУГС "Раде Јовчевски - Корчагин" - Скопје IV 235 напредна освоена втора награда ДИПЛОМА
Јован Андонов СУГС "Раде Јовчевски - Корчагин" - Скопје IV 210 напредна освоена трета награда ДИПЛОМА
Марио Ампов СУГС "Георги Димитров" - Скопје IV 210 напредна освоена трета награда ДИПЛОМА
Филип Станковски ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје III 200 напредна освоена трета награда ДИПЛОМА
Денис Мазникар Гимназија "Славчо Стојменски" - Штип I 200 напредна освоена трета награда ДИПЛОМА
Кристијан Трајковски СУГС "Раде Јовчевски - Корчагин" - Скопје IV 195 напредна освоена трета награда ДИПЛОМА
Диме Бошковски СОУ "Ристе Ристески - Ричко" - Прилеп IV 180 напредна освоена трета награда ДИПЛОМА
Михаил Богојески СОУ Гимназија "Мирче Ацев" - Прилеп IV 170 напредна освоена трета награда ДИПЛОМА
Никола Фурнаџиски ПСУ "Јахја Кемал" - Скопје III 155 напредна успешно учество ПОФАЛБА
Филип Чаусидис СУГС Гимназија "Орце Николов" - Скопје IV 150 напредна успешно учество ПОФАЛБА
Владица Јовановски СОУ Гимназија "Гоце Делчев" - Куманово III 135 напредна успешно учество ПОФАЛБА
Кирил Мицев Гимназија "Славчо Стојменски" - Штип IV 100 напредна успешно учество ПОФАЛБА
Александар Арсовски СУГС "Георги Димитров" - Скопје IV 40 напредна учество ПОФАЛБА
Давид Димитриев СОУ "Коле Нехтенин" - Штип III 25 напредна учество ПОФАЛБА
Христијан Тодоровски СУГС Гимназија "Орце Николов" - Скопје IV 20 напредна учество ПОФАЛБА
Александра Лазовска СУГС "Георги Димитров" - Скопје IV 5 напредна учество ПОФАЛБА
Виктор Ивановски СУГС Гимназија "Орце Николов" - Скопје IV 0 напредна учество ПОФАЛБА
© 2009-2020 Здружение на информатичарите на Македонија. Сите права се задржани.